RF lifting

RF lifting

Raadiosageduslik lifting.  Raadiosageduslikke elektromagnetilisi impulsse kasutavad kosmeetilised protseduurid on tuntud ühise nimetuse all: RF-lifting.

Metoodika olemus

RF- lained tekitavad osalise denaturatsiooni, kollageenkarkassi väändumise ja kokkutõmbumise (retraktsiooni), naha tiheduse suurenemise, tagades visuaalse liftingu – naha pinguldumise efekti.
Termoliftingu efekt on nähtav objektiivsel jälgimisel – visuaalselt ja kompides (Ameerika autorid nimetavad seda efekti – skin shrinking või tightening „särav nahk“).

Nahk mängib karkassi rolli, mis tagab nahale mehaanilised omadused – elastsuse, tugevuse, venivuse.  Need omadused on naha dermis kihil tänu kollageen- ja elastiinkiududele, mis kuuluvad tema koostisse ning on keerdus  pingul spiraalide kujul. Nooruses kollageen-ja elastiinkiud uuenevad pidevalt, vananedes uuenemisprotsess aeglustub, kiud-spiraalid venivad välja. Samuti aeglustub spetsiaalsete rakkude fibroblastide töö, mis lõhustavad ja utiliseerivad vana kollageeni ja elastiini kahjustunud kiud, mille asemele fibroblastid sünteesivad kiiresti uued noored kiud. Uuendustöö tulemusena tekib tugevam ja elastsem naha karkass, mis on analoogiline noorele eale.

Tulemusena halvenevad naha dermis kihi funktsionaalsed omadused märgatavalt – nahk kaotab elastuse ja vormi, närbub, muutub lõdvaks, ilmuvad kortsud. Seejuures kõik need ealised muutused ei ole näha mitte ainult näol, vaid ka kehal. Isegi inimestel, kes on aktiivselt tegelenud fitnessiga ja valanud iga päev higi spordisaalis, on nahk kaugel ideaalist ja mõnes kohas meenutab želeed  – ennekõike käte ja jalgade  sisekülgedel ning puusadel ja kõhul.

Üheks veenvamaks meetodiks loetakse hetkel raadiosageduslikku liftingut.
Milles seisneb siis raadiosageduste noorendava jõu saladus? Raadiosageduslik energia sunnib kollageen- ja elastiinkiude tihenema ja kokkutõmbuma. Vastavalt sellele pinguldub nahk seespidiselt, kortsud silenevad, kaovad lõtvus ja rippuvus, väheneb naha pind. Soojendamine stimuleerib väga hästi ka naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageen- ja elastiinkiudude tekkeprotsessi. Niiviisi jätkub noorenemisprotsess veel poole aasta jooksul pärast protseduuride kursust. Ka hiljem, 1-2 aasta jooksul on võimalik nautida saavutatud tulemust.

Vanemaealistele patsientidele sobivaks protseduuriks võib lugeda RF-liftingut, sest tal on vähe vastunäidustusi, on hästi talutav ja  on efektiivne isegi juhul, kui ealised muutused näonahal on hästi nähtavad. Peamised näidustused –  naha lõtvus, mis väljendub suure hulga pindmiste ja sügavate kortsude olemasolus (silmade ja ülahuule piirkonnas, nina-huule vahelised kurrud, kortsud laubal jt.), lõua kudede ja silmalaugude naha lõtvus.
RF-lifting kaotab edukalt naha lõtvuse ka keha piirkonnas – kaelal, kõhul, käte ülaosal, istmikul ja rinnal.

RF-liftingu eelised? Eelkõige on need:

  • Mitte-invasiivsed ja mitte-traumaatilised
  • Protseduur parandab naha kvaliteeti
  • Koheste tulemuste saavutamine ja liftingu efekti saavutamine pärast kursuse läbimist
  • Puudub vajadus anesteesiaks
  • Valutu ja ei vaja spetsiaalset ettevalmistust
  • Puuduvad tüsistused, tänu energia kasutamisele, mis ei kahjusta valke
  • Võimalus läbi viia toetavaid protseduure
  • Täielik sobimine ja vastastikuse efekti suurendamine teiste metoodikatega – kavitatsiooniga, piilingutega, mesoteraapiaga
  • Efekti säilimine kuni 2 aastat

Soovitused protseduuri ajaks ja pärast protseduuri läbimist:

  • raadiosagedusliku liftingu teostamise ajal peab patsient ära võtma kontaktläätsed ja igasugused metallesemed;
  • protseduuri teostamise päeval on keelatud igasugune RF-ligtingu piirkonna mõjutamine;  
-keelatud on töödeldud nahka mõjutada mehaaniliselt (mitte kriimustada, mitte sügada jne)
  • seitsme päeva jooksul pärast protseduuri on vaja hoiduda põletikuvastaste preparaatide kasutamisest;
  • võtta C – vitamiini poole aasta jooksul, et toetada kollageeni sünteesi protsessi.
  • Enne protseduuri peab hoiduma solaariumi, sauna külastamisest ja piilingust. Lisaks peab näo ja keha nahk olema vahetult enne protseduuri absoluutselt puhastatud, ilma meigi jälgedeta. Protseduuri läbiviimise aeg sõltub samuti mõjutamise piirkonnast ja võib olla 20 minutist kuni ühe tunnini. Protseduuride kursus koosneb 4 – 15 protseduurist iga 7-10 päeva tagant.

Efektiivsema tulemuse saavutamiseks soovitatakse patsientidele järgmisel päeval pärast raadiosagedusliku liftingu läbiviimist lümfodrenaaži massaaži, mis on vajalik rakkudest eraldatud vedelike väljutamiseks.

Praktika käigus on täheldatud kollageeni ja elastiini sisalduse märgatavat suurenemist pärast 6-7 protseduurilist kursust. Seejuures paranemist täheldatakse kõigis vanuse grppides, kaasaarvatud vanem iga. Pikaajaline efekt – on selle arvelt, et toimub naha kudede kontrollitav soojendamine ja käivitub fibroblastide poliferatsioon (HSP 47) ning 6 kuu jooksul toimub uue kollageeni moodustumine

Uurijad on tõestanud, et naha noorenemine toimub „kõige parema stsenaariumi järgi kõigist võimalikest“ – rakkude loomuliku stimuleerimise teel, mille tulemuseks on pikaajaline naha pinguldumine neis piirkondades, kus on märgata elastsuse ja tugevuse kadumist.

TERMOLIFTINGU PROTSEDUURI NÄIDUSTUSED

Nägu. Näo kontuurid ühtlustuvad ja muutuvad kindlapiirilisemateks, „topeltlõug“ pinguldub ja väheneb. Toimub naha loomulik pinguldumine põsesarnadel ja põskedel ilma operatsioonita, nina-huule vaheline kurd muutub vähem silmatorkavaks ning suu piirkonna kortsud silenevad ja muutuvad vähem sügavateks.